Aktualizacja: 21 Mai, 2024

Życzenia radosnych świąt wielkanocnych,
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny
i wiarą w sens życia, pogody w sercu i radości płynącej
z faktu Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego święconego w gronie najbliższych osób szczerze życzą

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Społeczność Szkolna
Publicznej Szkoły Podstawowa w Ładzie

Informacje w roku szkolnym 2023/2024

„Być kobietą, być kobietą...”
„Raz do roku jest taki dzień,
który przemija jak piękny sen.
Wszystkie kobiety,
panie i matki w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

Z okazji tego szczególnego dnia,
społeczność męska szkoły życzy wszystkiego najlepszego,
wszystkim Dziewczynom i małym, i dużym spełnienia wszystkich marzeń,
zarówno tych malutkich jak i troszkę większych.

Mikołaj

Konkurs ozdób świątecznych

Zdrowych, pogodnych i pełnych rodzinnego ciepła
Świąt Bożego Narodzenia.
Niech Tajemnica Narodzenia Pańskiego
pomaga w odkrywaniu obecności Boga
na drogach naszej codzienności,
niech będzie źródłem nadziei
i błogosławieństwa na nadchodzący
Nowy 2024 Rok.

Z najlepszymi życzeniami
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
i Społeczność Szkolna
Publicznej Szkoły Podstawowa
w Ładzie

na

kiermasz ozdób świątecznych
pysznych ciast

wykonanych

przez uczniów i rodziców

Publicznej Szkoły Podstawowej
w Ładzie

od 19 grudnia 2023 r. sprzedaż ozdób świątecznych,

a 22 grudnia – kiermasz ciast!

Pozyskane fundusze zostaną przekazane na zakup nagród dla uczniów. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

"Pasowanie na pierwszoklasistę"

Akademia z okazji
Dnia Odzyskania Niepodległości

Za trud, za serce, za uśmiech … Dziękujemy!

13 października w naszej szkole wspólnie  świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystej akademii, przygotowanej przez klasy VII i VIII pod opieką pani Marii Ożóg. Po części artystycznej głos zabrał Pan Wójt Gminy Chrzanów oraz pani dyrektor, którzy z tej okazji złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły. Na zakończenie uczniowie w podzięce wręczyli kwiaty wszystkim nauczycielom.

Wychowawca klas VII – VIII
Maria Ożóg

Wybory do Samorządu Szkolnego

27 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Kandydaci ubiegający się o funkcje w samorządzie mieli okazję przedstawić swój program na wspólnym spotkaniu. Każdy z uczniów naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata. Nad całością wyborów czuwała komisja złożona z uczniów klas VI –VII oraz opiekunowie samorządu. Na nich spoczywała odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania. Głosami szkolnych wyborców Przewodniczącą Szkoły została uczennica klasy VIII Milena Ożóg, która zdeklasowała swoich konkurentów. Milenie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w sprawowaniu tak zaszczytnego stanowiska. Osoby, które również weszły w skład Samorządu Szkolnego to: Martyna Maksim, Martyna Ligaj, Monika Kozioł oraz Julia Dziuba. Wszystkim członkom Samorządu Szkolnego, życzymy wiele odwagi w podejmowanych decyzjach i wytrwałości w realizacji celów.

Opiekunowie samorządu uczniowskiego

Ognisko na pożegnanie lata

Dnia 21 września 2023 roku uczniowie klas IV – VIII wraz z wychowawcami wybrali się na ognisko szkolne. Impreza tradycyjnie rozpoczęła się od pieczenia kiełbasek i ziemniaków. Siedząc wokół iskrzącego się ognia rozmawialiśmy i śpiewaliśmy piosenki. Piękna pogoda sprzyjała również zabawom na świeżym powietrzu. Wszyscy miło i wesoło spędziliśmy ten dzień.

Wychowawcy klas IV- VIII

Akcja „Narodowe Czytanie” w naszej szkole Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły intensywnie rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa. „Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej. Lekturą tegorocznej 12. odsłony Narodowego Czytania jest Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej. Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu, które miało miejsce w dniu 9. września. Uczniowie wysłuchali tekstu listu Prezydenta Andrzeja Dudy skierowanego do uczestników akcji, obejrzeli inscenizację Legendy o Janie i Cecylii, wysłuchali fragmentów „Nad Niemnem” oraz pieśni ludowej „Ty pójdziesz górą, a ja doliną”. W całości wydarzenia wzięły udział klasy: V, VI, VII oraz VIII pod opieką nauczycielek polonistek.

"NARODOWE CZYTANIE" 2023

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w poniedziałek,
4 września 2023 roku.
Program:
- Msza w kościele parafialnym o godzinie 8.30.
- Rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej o 9.30
- Spotkanie z wychowawcami w klasach.
a m