Aktualizacja: 1 lipiec, 2022  

Informacje w roku szkolnym 2021/2022

   

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

W piątek 24 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele w Goraju o godz. 8.30. W szkole o godz.10.00 odbyła się akademia pożegnalna uczniów klasy VIII, po czym złożyli oni ślubowanie, otrzymali świadectwa i nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie oraz wpisali się do księgi absolwenta. Następnie Pani Dyrektor Iwona Szumska wręczyła świadectwa oraz nagrody książkowe uczniom klas I – VII. Rodzice uczniów ze średnią 5,00 i wyższą otrzymali listy gratulacyjne. Wręczono również nagrody za udział w różnych konkursach. Na uroczystości był obecny Wójt Gminy Chrzanów – Pan Marcin Sulowski, który wręczył Nagrodę Wójta za najwyższy wynik w szkole i wzorowe zachowanie uczennicy Milenie Ożóg oraz dwa wyróżnienia za wzorową pracę na przestrzeni pierwszego etapu kształcenia uczennicy Joannie Stanickiej i drugiego etapu Kindze Kozyra. Uczniowie otrzymali również z rąk Pana Wójta bardzo atrakcyjne nagrody za udział w konkursie na herb gminy. Na zakończenie Pani Dyrektor pożegnała wszystkich i złożyła wakacyjne życzenia.


   

Dzień Książki

W ostatnie dni roku szkolnego niemal wszyscy wychowawcy zaangażowali się w realizację projektu edukacyjnego pt. Piknik z książką.
Wydarzenie miało na celu promocję czytelnictwa wśród uczniów z wykorzystaniem księgozbioru naszej biblioteki.
Był to niezwykły dzień, pełen konkursów (konkurs recytatorski wybranej bajki, konkurs wiedzy o baśniach
H. Ch, Andersena), inscenizacji, czytania baśni, recytacji
i po prostu dobrej zabawy!
Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyła się zabawa
w charakteryzację na postaćoraz konkursy sportowe
(rzut do celu pantofelkiem Kopciuszka, przebieranie grochu, poszukiwanie zatrutego jabłuszka) i bajkowe malowanie twarzy . Uczniowie klasy IV przedstawili nam własną adaptację teatralną Króla Maciusia Pierwszego.

   
   

Dzień Mamy i Taty
Moja mama ma czułe serce, kiedy przytula mnie.
Pod niebo z tatą poszybuję,tak spełni się mój sen.
Mam wszystko czego potrzebuję,
Z Wami odkrywam piękny świat .
Dziś mamo ,tato Wam dziękuję ,
Że mogę rozwijać się jak kwiat.

   
Wycieczka klas 4 - 8 do Momot Dolnych
   
Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
   

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

   

Szkolny Konkurs ,, Easter card” rozstrzygnięty!!!


W szkolnym konkursie na najładniejszą kartkę wielkanocną w języku angielskim ,, Happy Easter” wzięli udział uczniowie kl. I- III.
W konkursie wyróżniono następujące prace:

Kl. I – Nikola Słomka, Wojciech Bojanowski
Kl. II – Jakub Kłodnicki
Kl.III – Joanna Stanicka, Lena Łukasik

Powyżsi uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe
a wszyscy pozostali uczestnicy drobne upominki.

Gratulujemy!!!
   

Zdrowych, pogodnych świąt wielkanocnych, pełnych wiary,
nadziei i miłości, radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół
oraz wesołego alleluja życzą

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Społeczność Szkolna
Publicznej Szkoły Podstawowa w Ładzie

   

Konkurs szkolny: Brzydkie śmieci – ładne rzeczy

W  marcu 2022 r. został zorganizowany szkolny konkurs  dla uczniów klas I - VIII  pt: „Brzydkie śmieci – ładne rzeczy.” 
Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu  zabawki, rzeczy codziennego użytku, dekoracji lub innego praktycznego przedmiotu
z niepotrzebnych przeznaczonych do wyrzucenia rzeczy, które możemy znaleźć w swoim domu.
W konkursie wzięło udział 24 uczniów:  Anna Fiedurek,  Alicja Fiedurek, Jakub Kłodnicki,  Adrianna Branewska, Szymon Jamroży, Jakub Kozyra,  Zuzanna Gajewska, Wojciech Bojanowski,  Lena Kozioł, Nikola Słomka, Jakub Tynek, Edyta Malinowska, Julia Słomka, Kamila Skrok, Karolina Skrok, Kacper Ożóg, Milena Ożóg, Wiktoria Kłodnicka, Alicja Stępień, Julia Dziuba, Kinga Kozyra, Paweł Papierz, Elżbieta Fiedurek , Sowa Kornelia.
Nagrody były przyznane w dwóch kategoriach : pierwsza dla klas I-III,. druga IV-VIII.
Pierwsza kategoria:
Pierwsze miejsce: - Paweł  Papierz  kl. I, Alicja Fiedurek – kl. II, Szymon Jamroży – kl. III.
Wyróżnienia: Nikola Słomka – kl. I, Jakub Tynek kl. – I, Anna Fiedurek – kl. II, Jakub Kozyra kl. – III.
Druga kategoria:
Pierwsze miejsce: Kinga Kozyra – klasa VIII
Drugie miejsce: Karolina Skrok – klasa V.
Trzecie miejsce: Julia Słomka, Elżbieta Fiedurek kl. VIII,  Zuzanna Gajewska kl. IV.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i drobne upominki.

   
Broszura - dzieci w wirtualnej sieci
Broszura - nastolatki w wirtualnym tunelu
   

Koncert charytatywny "Lubelskie z Ukrainą"


13 marca zapraszamy na koncert charytatywny "Lubelskie z Ukrainą". Wydarzenie odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie o godzinie 18:30.
W koncercie wezmą udział znakomici artyści: Enej, Krzysztof Cugowski, Chris Cugowski, soliści i Band Teatru Muzycznego w Lublinie, gitarzysta Adam Drathe, Chór Gospel Rain, Jolanta Sip, Norbert Smoliński „Smoła”, Mariusz Ostański i Magda Welc oraz tancerze ukraińscy.
Koncert jest realizowany całkowicie charytatywnie. Do udziału w wydarzeniu uprawnia przekazanie cegiełki na rzecz pomocy uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Wartość cegiełki to min. 100 zł. Datek można przekazać w dniu koncertu wolontariuszom z CSK lub wcześniej w Księgowości TVP Lublin, a w zamian otrzyma się kartę wstępu. Informacje i rezerwacje pod nr. tel.601 600 622.

Organizatorami wydarzenia są Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz TVP 3 Lublin.
   

„Być kobietą, być kobietą...”
„Raz do roku jest taki dzień,
który przemija jak piękny sen.
Wszystkie kobiety,
panie i matki w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

Z okazji tego szczególnego dnia, społeczność męska szkoły życzy wszystkiego najlepszego,
wszystkim Dziewczynom i małym, i dużym spełnienia wszystkich marzeń,
zarówno tych malutkich jak i troszkę większych
.

   
Zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy !!!
   

Dzień Babci i Dziadka PSP Łada - 2022 - film

   

Konferencja dla rodziców uczniów klas VIII
„Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia”

9 lutego 2022 r. o godz. 17.00 Kuratorium Oświaty w Lublinie w ramach „Zawodowego strzału w 10”, organizuje wideokonferencję dla rodziców uczniów klas VIII pt. „Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia”. Na konferencji będą omówione zagadnienia związane z procesem rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wyborem dalszego etapu kształcenia. Prelegentami będą eksperci ds. doradztwa zawodowego – p. Iwona Lipiec konsultant ds. doradztwa zawodowego w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie oraz p. Ewelina Ciszek i p. Joanna Falandysz doradcy zawodowi ze Specjalistycznej Poradni Zawodowej w Zespole Poradni nr 1 w Lublinie. Link do wideokonferencji zostanie przesłany do rodziców przez dyrektorów szkół podstawowych. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

   
Profilaktyka chorób zakaźnych w środowisku szkolnym
plakat
   

Nadchodzi ten szczególny i pełen miłości czas.
Pragniemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Pracownikom Szkoły
złożyć życzenia magicznych świąt Bożego Narodzenia.
Niech ich nastrój panuje nieustannie w Waszych domach
nie tylko w te świąteczne dni, ale i codziennie.
A kiedy nadejdzie już ten Nowy Rok 2022 pragniemy życzyć dużo zdrowia,
a także sukcesów w szkole swoim Uczniom,
ich Rodzicom pociechy z Dzieci i sukcesów w życiu osobistym,

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

życzą

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
i Społeczność Szkolna
Publicznej Szkoły Podstawowej w Ładzie

   
 

Świętowania nadszedł czas…

Czas oczekiwania na zbliżające się święta Bożego Narodzenia postanowiliśmy wypełnić wykonaniem ozdób, które będą dekorowały nasze domy. Stroiki, choinki, bombki, wianuszki, babeczki, a nawet misternie wykonane pyszne chatki z piernika znalazły swoich nabywców na KIERMASZU OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski w PSP w Ładzie. Wszystkie prace wzięły udział w KONKURSIE. Zwycięzców nagrodzono cennymi nagrodami, a dla wszystkich były cukierki.
Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom, uczniom, nauczycielom na czele z p. Dyrektor oraz niezastąpionym paniom z kuchni za zaangażowanie w nasz kiermasz. Środki pozyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na zakup PIŁKARZYKÓW STOŁOWYCH, z których będą korzystać uczniowie podczas przerw.

Organizatorzy: SU

   
Dnia 17 grudnia 2021 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim. W konkursie uczestniczyło 13 osób z klas IV-VIII. Wszystkie prace były zrobione w formacie A4
i złożone na pół, były pięknie ozdobione i zawierały w środku życzenia bożonarodzeniowe w j. angielskim. Kartki te można było podziwiać na wystawie szkolnej. Jury w składzie – pani dyrektor, nauczycielka języka angielskiego Iwona Szumska oraz Małgorzata Maksim, nauczycielka języka angielskiego i niemieckiego, postanowiły przyznać po dwa pierwsze, drugie i trzecie miejsca. Miejsce pierwsze zdobyli uczniowie z klasy VIII – Kinga Kozyra i Jan Dycha, miejsce drugie – Julia Słomka z klasy VIII i Szymon Łukasik z klasy V, miejsce 3 – Kamila Skrok z klasy VIII i Patryk Kozyra z klasy V. Zwycięzcy otrzymali z rąk pani dyrektor nagrody, a pozostali uczestnicy konkursu dostali nagrody pocieszenia. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!
   

„ZAWSZE BĄDŹ SZLACHETNY, BĄDŹ DO POMOCY GOTOWY”
J.W. Goethe

Liczy się każda… Niektórzy nie potrafią przejść obok akcji charytatywnych obojętnie i bez zastanowienia wrzucają nakrętki do osobnych pojemników, które można zobaczyć w niemal każdym supermarkecie. Inni wątpią w to, że zbieranie zakrętek rzeczywiście może komuś pomóc...
W pierwszych dniach września Samorząd Uczniowski w naszej szkole postanowił podjąć wyzwanie, aby wspomóc jedną z akcji charytatywnych. Poszukiwaliśmy formy wyrazu na miarę naszych szkolnych możliwości. Wybraliśmy ZBIÓRKĘ NAKRĘTEK! Nikogo to nic nie kosztuje, wspiera ekologię. Nakrętki trafiają w 100 proc. do recyklingu. Butelki bez nakrętek są łatwiejsze do utylizacji, co ułatwia proces ich powtórnego wykorzystania. Zbierając nakrętki pomagamy przyrodzie, ale czy tylko? Za zbiórkami idą pieniądze, które są przekazywane potrzebującym.
Akcję charytatywną w zbieraniu nakrętek wygrała klasa I SP, która uzbierała najwięcej nakrętek (29,8kg)
i otrzymała PUCHAR w KONKURSIE MIĘDZYKLASOWYM, I edycja 2021r.

W tym semestrze celem naszej zbiórki jest zakup nowego wózka dla Kacperka z Chrzanowa, ośmioletniego dziecka urodzonego w ciężkiej zamartwicy, które samodzielnie nie oddycha, nie porusza się, nie mówi, ale jest promykiem słońca dla swojej rodziny i bardzo pragnie żyć.
Każda klasa otrzymała z rąk p. Dyrektor DYPLOM za udział w akcji. Łącznie z wszystkich klas zebraliśmy 123 kg. nakrętek. Wszystkim serdecznie gratulujemy, dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do dalszej rywalizacji w szczytnym celu!

Organizatorzy: SU

   
W poniedziałek 22 listopada 2021r. odbyła się wycieczka do Kazimierza Dolnego z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki: "Poznaj Polskę". W wycieczce brali udział uczniowie z klas I-III. Wyjazd był rankiem sprzed szkoły, pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku w Janowcu ( Muzeum Nadwiślańskie- oddział ). Następnie był przejazd do Kazimierza Dolnego, gdzie meleksami udaliśmy się do wąwozów, tam podziwialiśmy piękne drzewa i korzenie o niesamowitych kształtach. Później była przerwa na obiad. W dalszej kolejności udaliśmy się na Rynek- z centralnie usytuowaną zabytkową studnią, tam był czas na zakup pamiątek, co dzieciom sprawiło chyba najwięcej przyjemności. Ostatnim punktem wycieczki był spacer bulwarem nadwiślańskim
i oglądanie pięknej rzeki Wisły. No a potem zostało nam tylko wrócić do domu. Około godziny 18.00 wróciliśmy na Ładę, dzieci były co prawda zmęczone, ale bardzo zadowolone.
   
Wycieczka do Warszawy 17 i 18 listopada 2021r. byliśmy na wycieczce w Warszawie z programu „Poznaj Polskę”. Ze względu na dofinansowanie i niski koszt wycieczki brali w niej udział prawie wszyscy uczniowie z klas IV – VIII. Pierwszego dnia rozpoczęliśmy zwiedzanie od Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie z bardzo miłym przewodnikiem zwiedziliśmy POLIN, wysłuchaliśmy historii Getta i II wojny światowej. Z okien autokaru oglądaliśmy obiekty rządowe, Sejm RP i Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Przejechaliśmy Alejami Jerozolimskimi i Ujazdowskimi oraz Krakowskim Przedmieściem podziwiając pałace magnackie, kościoły i Pałac Prezydencki. Spacerując urokliwymi staromiejskimi uliczkami z zapartym tchem słuchaliśmy historii Warszawy opowiadanej przez przewodnika. Zwiedziliśmy Plac Zamkowy, Rynek Starego Miasta i Nowe Miasto. Niezapomniane wrażenie wywarły na nas Łazienki Królewskie, Belweder, pomnik Chopina, urokliwe parkowe alejki, Pałac na Wyspie i inne obiekty parkowe. Drugiego dnia, po czasie wolnym na zakup pamiątek, zwiedzaliśmy i świetnie bawiliśmy się w Centrum Nauki Kopernik. Już późnym wieczorem, pełni wrażeń i wspaniałych wspomnień wróciliśmy do domu. To była wspaniała wycieczka, która zaszczepiła w nas chęć dalszego poznawania naszego kraju. Z utęsknieniem czekamy wiosny i kolejnej wycieczki.
   

Już 25 listopada odbędą się konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” dla województwa lubelskiego. Zdecyduj jaka będzie przyszłość młodego pokolenia. Zapisz się na #KonsultacjeDlaMłodych do 24.11 do godz. 12:00.
Link do formularza tutaj:

https://strategiamlodych16.webankieta.pl/

   
FILM
Akademia z okazji Święta Niepodległości
   
Nasza szkoła bierze udział w akcji ,,Szkoła do hymnu". Zachęcamy wszystkich do odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” w środę, 10 listopada o godz. 11:11. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy wspólne śpiewanie w danej klasie lub grupie (dla tych, którzy będą tego dnia w szkole).
   

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

28 października b.r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, nie zabrakło również słodkości dla pierwszaków. Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia! Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

Edyta Łupina

   
Dnia 13 października 2021 r. uczniowie naszej szkoły uczcili uroczystą akademią Święto Edukacji Narodowej. W tym dniu szczególnie myśli się o wszystkich pracownikach szkoły. Na uroczystość został zaproszony Wójt Gminy Chrzanów pan Marcin Sulowski. Podczas Akademii uczniowie klasy V i VI oraz przygotowali wiersze i piosenki z myślą o nauczycielach i pracownikach obsługi. Zabawne scenki z życia szkoły rozbawiły wszystkich obecnych. Na koniec uczniowie wręczyli kwiaty i złożyli życzenia wszystkim pracownikom.
   

Szanowni Państwo.

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego upamiętniające powstanie Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego w Polsce i Europie centralnego organu władzy oświatowej. Powstanie Komisji Edukacji Narodowej było podstawą nowoczesnej edukacji, która pozwoliła przetrwać ciężki czas zaborów. Również dzisiaj edukacja jest wspólnym dobrem a proces kształcenia i wychowania zadaniem trudnym i wymagającym, zwłaszcza podczas pandemii. Co roku podkreślamy rolę edukacji i misję Nauczycieli w kształtowaniu i wychowaniu młodego pokolenia.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły za poświęcenie, trud i wysiłek włożony w przekazywanie wiedzy, a nade wszystko w kształtowanie serc, umysłów i młodych charakterów. Dziękuję za twórcze i kreatywne podejście do pracy, za wiele ciekawych pomysłów i inicjatyw, które wyróżniają naszą szkołę i stanowią o jej wyjątkowości. Dziękuję uczniom, rodzicom i organowi prowadzacemu za udzielane wsparcie i pomoc, aktywne uczestniczenie w życiu szkoły oraz za wspaniałe osiągnięcia i sukcesy. Życzę wszystkim nieustającej energii, satysfakcji z pracy i nauki oraz spełnienia marzeń.

Dyrektor – Iwona Szumska

   
W tym roku postanowiliśmy wziąć udział w dziesiątej, jubileuszowej edycji Narodowego Czytania. Akcja organizowana jest od 2012 roku pod patronatem honorowym Prezydenta RP. Lekturą tegorocznej odsłony Narodowego Czytania była „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Z tej okazji przygotowaliśmy gazetkę o życiu i twórczości Gabrieli Zapolskiej, która była wyeksponowana w holu szkoły. W czwartek, 9 września o godz. 11.50 zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej naszej szkoły. Na początek uczennice klasy VIII opowiedziały krótko o akcji, przeczytały list Prezydenta RP Andrzeja Dudy, w którym zawarte było przesłanie zachęcające do współtworzenia akcji oraz przedstawiły kilka faktów i ciekawostek z życia Gabrieli Zapolskiej. Następnie odczytano z podziałem na role akt pierwszy dramatu. We wspólnym czytaniu udział wzięła zaproszona Pani Dyrektor Iwona Szumska oraz nauczyciele i uczniowie klasy VIII.
   

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w środę, 1 września 2021 roku.
Program:
- Msza w kościele parafialnym o godzinie 8.30.
- Spotkanie z wychowawcami w klasach
na zasadach sprzed pandemii, z zachowaniem określonego reżimu sanitarnego.